Telefon:
kosmetologia:
504 657 818
rehabilitacja: 509 424 300

Lokalizacja:
Ul. Przasnyska 75
Maków Mazowiecki

Sprawdź nasz cennik!

Nasza oferta:

Zabiegi laserowe

Technologia w służbie piękna

Zabiegi wyszczuplające i ujędrniające

Nowoczesne zabiegi poprawiające wygląd

Zabiegi kosmetyczne

Skuteczny, bezinwazyjny sposób na oczyszczenie i regenerację cery

Depilacja laserowa

Trwale usuwa zbędne owłosienie !

Depilacja laserowa (fotoepilacja) służy trwałemu usunięciu owłosienia. Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa poprzez światło lasera, które jest absorbowane przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa będącego w fazie wzrostu - anagen. Przeprowadzona przez wykwalifikowanych kosmetologów, z zastosowaniem odpowiedniego lasera, fotoepilacja daje oczekiwane, trwałe efekty. Laser E-Light (IPL + RF) usuwa niechciane włosy na stałe, bezinwazyjnie, nie uszkadzając przy tym skóry. Każdy zabieg poprzedza ocena stanu skóry wykonana przez doświadczonego terapeutę. Przeprowadza on wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależniony jest prawidłowy dobór parametrów lasera. Podczas jednego zabiegu usuwane jest 15-30% owłosienia. W trakcie pierwszej wizyty zostaje usunięte około 30% włosów, po serii zabiegów około 80-90%. Pozostałe to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.


Zalety:
 • bezpieczne usunięcie niechcianego owłosienia
 • indywidualnie dobrane parametry zabieg
 • zabieg bezinwazyjny
 • seria zabiegów gwarantuje trwałe i satysfakcjonujące efekty
Działanie:

trwale usuwa zbędne owłosienie z wybranych okolic

Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 4-8-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać przez ok. 4 tygodnie, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.


Przeciwwskazania do zabiegów laserowych:
 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby wewnętrzne: cukrzyca, epilepsja, nowotwory, aktywna infekcja
 • choroby skóry: łuszczyca, liszaj płaski, opryszczka, fotodermatozy-choroby skóry zaostrzane światłem, bielactwo, atypowe zmiany barwnikowe, bliznowce, aktywne infekcje
 • stosowanie leków fotouczulacjących: antykoagulanty, retinoidy- pochodne wit A, sulfonamidy, sterydy, hormonalna terapia zastępcza, witaminy A i E, antybiotyki-głównie tetracyklina, zioła: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp
 • opalona skóra, zabarwiona samoopalaczem lub zabarwiona od nadmiaru beta karotenu
 • stosowanie ostrych peelingów, kosmetyków z wit C, A i E oraz z fitohormonami
 • przy zabiegach depilacji laserowej przeciwwskazaniem jest wyrywanie włosów depilatorem, woskiem, pęsetą, pastą cukrową, nitką- wskazane jest golenie maszynką lub kremem depilacyjnym

Fotoodmładzanie

Redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry

Fotoodmładzanie w kompleksowy sposób likwiduje wszystkie objawy starzenia się skóry. Powierzchnia poddana zabiegowi zostaje naświetlona krótkimi impulsami światła. Zamienia ono hemoglobinę (rozszerzone naczynka, rumień) lub melaninę (przebarwienia) na ciepło, które niszczy uszkodzone komórki, a te położone głębiej pobudza do wytwarzania kolagenu. Skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia, ulega widocznemu wygładzeniu, a sam zabieg jest krótki i nieuciążliwy - pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Dzięki unikatowej, chłodzącej głowicy urządzenia, zabiegi IPL zapewniają maksymalną efektywność i bezpieczeństwo. Już po kilku wizytach można spodziewać się widocznych efektów.

Zalety:

bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, nie generuje dyskomfortu indywidualnie dobrane parametry urządzenia seria zabiegów gwarantuje widoczne i satysfakcjonujące efekty pozwala wrócić od razu do codziennych obowiązków

Działanie:

aktywizuje naturalne procesy leczenia skóry usuwa zmiany naczyniowe oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe w sposób kompleksowy redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry

Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.

Zamykanie naczynek

Skutecznie usuwa naczynka i rumień

Jedną z najskuteczniejszych metod zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych w medycynie estetycznej jest zabieg wykonywany laserem IPL. Polega on na naświetlaniu rozszerzonego naczynka. Emitowana energia świetlna jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc jednocześnie temperaturę krwi. Następuje koagulacja i uszkodzenie ściany naczynka. Po pewnym czasie zamknięte naczynka są samoistnie usuwane z organizmu. Zabieg stanowi również bardzo dobrą profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest także stosowany w profilaktyce trądziku różowatego. Każdy zabieg poprzedza wywiad przeprowadzony przez doświadczonego kosmetologa. Ocenia on wówczas stan i typ skóry oraz poziom jej unaczynienia - od tych czynników uzależniony jest prawidłowy dobór parametrów lasera. Już po kilku zabiegach można spodziewać się widocznych efektów.

Zalety:
 • bezinwazyjny i bezpieczny zabieg
 • indywidualnie dobrane parametry urządzenia
 • seria zabiegów gwarantuje widoczne i satysfakcjonujące efekty
 • pozwala wrócić od razu do codziennych obowiązków
Działanie:
 • zamyka naczynka dzięki koagulacji hemoglobiny zawartej we krwi
 • skutecznie usuwa zmiany naczyniowe skóry
 • stosowany w profilaktyce rumienia i trądziku różowatego
Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.

Laserowa redukcja przebarwień

Zmniejsza przebarwienia, ostudę, plamy słoneczne i wątrobowe

Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone lub spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i występują w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na skórze. Zabiegi laserowe IPL w efektywny sposób redukują przebarwienia, ostudę, plamy posłoneczne i wątrobowe. Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ściemnienia przebarwienia, a następnie stopniowego złuszczenia, co prowadzi do jego redukcji lub zaniku. Po upływie ok. 2 tygodni od zakończenia kuracji skóra nabiera pięknego i jednolitego kolorytu, staje się świeża i gładka. Laserowa redukcja przebarwień to bezpieczny zabieg, a poziom odczuwania bólu w trakcie jego wykonywania jest zminimalizowany lub całkowicie wyeliminowany dzięki chłodzącej głowicy urządzenia.

Zalety:
 • indywidualnie dobrane parametry zabiegu
 • zabieg bezinwazyjny
 • seria zabiegów gwarantuje trwałe i satysfakcjonujące efekty
Działanie:
 • bezboleśnie usuwa piegi, ostudy, plamy posłoneczne i starcze oraz przebarwienia potrądzikowe
 • zzrozjaśnia i poprawia koloryt skóry
Zalecenia:

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 5 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów.

Laserowe leczenie trądziku

Niszczy bakterie skórne odpowiedzialne za trądzik

Leczenie trądziku za pomocą urządzeń IPL przynosi fantastyczne rezultaty estetyczne, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa wystąpienia efektów ubocznych, które mogą pojawić się w trakcie stosowania leków miejscowych lub doustnych. Technologia IPL stosowana przy leczeniu trądziku namierza i niszczy bakterie skórne odpowiedzialne za jego powstawanie, co przeciwdziała tworzeniu się przyszłych ognisk trądzikowych na skórze twarzy, klatki piersiowej czy pleców. Zabiegi zapobiegają nawrotom trądziku poprzez dostarczanie spektrum światła, które jest absorbowane przez porfiryny w skórze. Bakterie odpowiedzialne za trądzik zostają bezpowrotnie usunięte. Zabiegi nie powodują skutków ubocznych, a dzięki unikatowej, chłodzącej głowicy urządzenia, zapewniają maksymalną efektywność i bezpieczeństwo.

Zalety:
 • komfortowy, nieinwazyjny zabieg
 • pozwala od razu wrócić do codziennych obowiązków
 • eliminuje lub zmniejsza potrzebę zażywania doustnych leków przeciwtrądzikowych
Działanie:
 • zabija bakterie powodujące trądzik
 • zmniejsza wydzielanie sebum
 • oczyszcza skórę
Zalecenia:
 • Zalecamy serię 3-5 zabiegów, które powinny być wykonane w odstępach 7-dniowych.
 • Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.

Liposukcja ultradźwiękowa

Redukuje tkankę tłuszczową, modeluje sylwetkę i likwiduje cellulit

Działanie ultradźwiękami o częstotliwości 40 kHz powoduje powstawanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia, dzięki zmianie polaryzacji błony komórkowej, powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej i jej rozbicie. Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest transportowany przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega przemianie materii. W ten sposób można skutecznie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów, takich jak uda, pośladki, ramiona, talia, biodra, okolice kolan i innych części ciała.

Zalety:
 • bezbolesny i bezinwazyjny zabieg
 • bezpieczne i trwałe usunięcie tłuszczu z wybranych okolic
 • intensywne modelowanie wybranych partii ciała
 • skuteczne zmniejszenie obwodów ciała
 • nie powoduje efektu jo-jo
Działanie:
 • redukuje tkankę tłuszczową
 • wyszczupla i modeluje sylwetkę
 • likwiduje cellulit
 • ujędrnia ciało
 • stymuluje przemianę materii, poprawia metabolizm
 • zwiększa absorpcję składników aktywnych
Zalecenia:

Zalecamy wykonanie co najmniej 6 zabiegów w odstępach 2-7-dniowych. Po zabiegu powinno się pić dużo wody (co najmniej dwa litry na dobę). Zastosowanie zdrowej diety (w szczególności ubogiej w tłuszcze) pomoże uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Efekty zabiegu potęguje zwiększenie aktywności fizycznej.

Fale radiowe RF

Ujędrnia skórę, redukuje cellulit

Fale radiowe RF to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który stosuje się w celu ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki. Fale radiowe działają w obrębie skóry właściwej, stymulując fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Podczas zabiegów pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, zwiększa się także metabolizm w tkankach. W efekcie poprawia się jakość skóry, zwiększa się jej gęstość i napięcie, wygładzają się zmarszczki oraz spłycają blizny. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż fale radiowe o wysokiej częstotliwości absorbowane w komórkach skóry nie niszczą innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka. Dodatkowo RF stymuluje proces spalania tkanki tłuszczowej prowadząc do zmniejszenia obwodu ciała.

Zalety:
 • zabieg bezinwazyjny
 • długotrwałe efekty
Działanie:
 • poprawia napięcie skóry, mięśni i spłyca zmarszczki
 • powoduje lifting twarzy, szyi i dekoltu
 • redukuje cellulit oraz zmniejsza tkankę tłuszczową
 • redukuje zwiotczenia, zanieczyszczenia, rozszerzone pory i stany zapalne
 • zapobiega starzeniu się skóry
 • podnosi owal twarzy i podbródka
 • daje efekt push-up piersi
Zalecenia:
 • Zalecamy, zależnie od potrzeb, serię od 5 do 12 zabiegów powtarzanych w odstępach 10-dniowych.
Przeciwwskazania do fali radiowej i ultradźwięków:
 • ciąża, karmienie piersią, miesiączka
 • metalowe, silikonowe, plastikowe elementy w ciele, biżuteria
 • medyczne instrumenty np. rozrusznik, sztuczne serce, aparat słuchowy
 • epilepsja, aktywna infekcja, choroby serca, wysokie ciśnienie, zastępcza terapia hormonalna, cukrzyca

Masaż bańką chińską

Usuwa c ellulit i kształtuje sylwetkę

Bańka chińska jest wypróbowanym sposobem na zredukowanie cellulitu i wymodelowanie sylwetki. Można ją wykonać na całym ciele lub na jego poszczególnych partiach, np. udach, pośladkach czy brzuchu. Mechaniczny masaż wykonywany jest przy pomocy gumowej bańki, która wytwarza podciśnienie. Poruszanie bańką po skórze powoduje, że powstaje fałdka, która jest zwijana i rozwijana w różnych kierunkach. W efekcie ciało jest wymasowane i wydrenowane. Większość pacjentów zauważa poprawę napięcia skóry już po pierwszym zabiegu, a dalsze efekty potęgują się wraz z kolejnymi zabiegami w serii. Sesja zabiegowa trwa ok. 35 minut.

Zalety:
 • bezinwazyjny zabieg
 • indywidualnie dobrane parametry urządzenia
 • seria zabiegów gwarantuje widoczne i satysfakcjonujące efekty
Działanie:
 • ujędrnia skórę i redukuje obwody ciała
 • działa antycellulitowo i wyszczuplająco
 • poprawia krążenie krwi i limfy
 • spłyca, uelastycznia i rozjaśnia wygląd blizn oraz rozstępów
Zalecenia:

Zalecamy, by wykonywać zabieg z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu, a następnie dla podtrzymania efektu - jeden zabieg miesięcznie. Głębsze efekty zauważalne są po minimum 10 zabiegach, optymalnie zaleca się serię 10-20 zabiegów

Elektrostymulacja

gimnastyka bez wysiłku

Elektrostymulacja to zabieg, w którym przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołujemy skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. W wygodny sposób uzyskujemy efekty niemal identyczne z wielogodzinnym treningiem na siłowni! Zabieg polega na przymocowaniu do ciała elektrod, które stymulują określone partie mięśni. Dzięki temu, że intensywność impulsów elektrycznych jest dobierana indywidualnie, podczas zabiegu odczuwamy wyłącznie przyjemne uczucie wibracji. Elektrostymulacja umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej w okolicach, które podczas odchudzania sprawiają nam najwięcej problemów. Nie możesz pozbyć się tłuszczu z wewnętrznej części ud? Elektrostymulacja pozwala na pracę z konkretnymi częściami ciała bez konieczności przeprowadzania morderczych treningów. Kilkaset brzuszków na siłowni = kilkanaście minut relaksującego zabiegu! Elektrostymulacja to jedna z najskuteczniejszych i najmniej uciążliwych metod modelowania sylwetki. Oprócz zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej pozwala zwiększyć sprawność mięśni, a także odżywić i uelastycznić skórę.

Efekty zabiegu:
 • redukcja tkanki tłuszczowej z dowolnie wybranych miejsc,
 • zmniejszenie wagi,
 • wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni,
 • poprawa ukrwienia, odżywienia i dotlenienia skóry.
 • redukcja cellulitu,
 • poprawa elastyczności, napięcia i kolorytu skóry,
 • poprawa ogólnej odporności i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Elektrostymulację możemy stosować właściwie na wszystkich częściach ciała. Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować na brzuchu, udach i pośladkach. Dzięki stymulacji prądem elektrycznym możemy również poprawić kondycję skóry twarzy, wymodelować, podnieść i ujędrnić piersi, a także zlikwidować nadmiar skóry, który pozostał po nagłym spadku wagi. Elektrostymulacja od wielu lat jest również z powodzeniem stosowana w medycynie jako niezwykle skuteczna metoda rehabilitacji i zmniejszania bólu np. kręgosłupa. Zabieg trwa ok. 25 minut. Aby uzyskać optymalny i trwały efekt należy przeprowadzić całą serię zabiegów

Przeciwwskazania do zabiegu

Intensywny efekt jaki daje nam elektrostymulacja wiąże się z silnym oddziaływaniem na cały organizm, dlatego przed wykonaniem zabiegu należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:

 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • metalowe protezy,
 • przy zabiegach na brzuch – wkładka domaciczna,
 • epilepsja (zabieg możliwy wyłącznie pod nadzorem lekarza),
 • niedawno przebyty zabieg chirurgiczny,
 • żylaki – przy zabiegach na nogi,
 • ciąża.

Peeling kawitacyjny

Pielęgnuje i oczyszcza skórę

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który za pomocą ultradźwięków bezpiecznie usuwa ze skóry zanieczyszczenia, martwe komórki, wszelkie zalegające zrogowaciałości naskórka, nadmiar zaskórników, sebum, toksyn oraz bakterii, dając efekt głębokiej pielęgnacji i regeneracji bez efektów ubocznych. Peeling kawitacyjny powoduje, że skóra, w której następuje wymiana jonów, staje się bardziej dotleniona oraz wypielęgnowana, a także przygotowana do wszelkiego rodzaju aplikacji substancji kosmetycznych. Efektem zabiegu jest również spadek poziomu melaniny, a co za tym idzie – rozjaśnienie przebarwień.

Zalety:

zabieg bezpieczny dla cery naczynkowej i wrażliwej przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych poprzez wzmożenie absorpcji składników aktywnych

Działanie:
 • zwiększa przepuszczalność błon komórkowych umożliwiając wtłaczanie substancji aktywnych
 • eliminuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych
 • znacznie zwiększa efektywność zabiegów kosmetycznych
 • likwiduje opuchliznę i cienie pod oczami poprzez poprawę krążenia krwi i limfy
 • dokładnie i bezboleśnie oczyszcza skórę twarzy, szyi, dekoltu i pleców
 • rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne
Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 7-dniowych, a następnie dla podtrzymania efektu - jeden zabieg miesięcznie.

Mikrodermabrazja diamentowa

Wspomaga procesy regeneracji skóry

Mikrodermabrazja diamentowa jest rodzajem peelingu mechanicznego. Martwy naskórek złuszczany jest warstwa po warstwie do oczekiwanego poziomu przy użyciu głowicy z mikrokryształkami diamentu. Mikrodermabrazja to zabieg, który prowadzi do wygładzenia nierówności, całkowitego lub częściowego zaniku blizn, rozjaśnienia lub likwidacji przebarwień, spłycenia zmarszczek oraz wyeliminowania zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta, elastyczna, poprawia się również jej koloryt.

Zalety:
 • bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania
 • eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry
 • możliwość częstego powtarzania
 • alternatywa dla osób nietolerujących peelingów chemicznych
Działanie:
 • oczyszcza i wygładza skórę
 • eliminuje nadmierne rogowacenie
 • pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 • likwiduje drobne zmarszczki i uszkodzenia skóry
 • usuwa uszkodzenia posłoneczne
 • przyspiesza krążenie krwi i limfy
 • wzmacnia zdolności obronne skóry
Zalecenia:

W przypadku leczenia trądziku i zmian potrądzikowych zalecamy wykonywanie zabiegów co 2-3 tygodnie w cyklu obejmującym 5-10 zabiegów. W zabiegach odmładzających, cykl obejmuje około 5 zabiegów, w odstępach 3-4-tygodniowych. Polecamy wykonanie 2 takich sesji w ciągu roku.

Sonoforeza

Sonoforeza jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Sonoforeza to zabieg, który umożliwia przenikanie w głąb skóry nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian. Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju skóry

Działanie
 • spłycenie zmarszczek,
 • odżywienie i regeneracja skóry,
 • ujędrnienie,
 • zwiększenie nawilżenia,
 • odprężenie oraz stymulacja mięśni,
 • likwidacja przebarwień,
 • poprawa przepływu krwi i limfy,
 • poprawa metabolizmu komórkowego,
Wskazania do zabiegu
 • zmiany skórne pozostałe po trądziku pospolitym i różowatym,
 • sucha, łuszcząca się skóra,
 • niedotleniona skóra,
 • skóra wiotka, poszarzała i zmęczona,
 • skóra dojrzała.

Masaże

Magia dotyku przywracająca równowagę ciała i umysłu

Masaż klasyczny

Relaksuje ciało, pobudza ukrwienie tkanek i regeneruje mięśnie

Masaż klasyczny polega na mechanicznym oddziaływaniu, poprzez dotyk masażysty, na cały organizm, dzięki czemu głęboko odpręża ciało i umysł. Profesjonalnie wykonany relaksuje ciało, pobudza ukrwienie tkanek i regeneruje mięśnie. Może mieć właściwości pobudzające, lecznicze oraz relaksacyjne, w zależności od siły masowania. Dobroczynne działanie masażu to także polepszenie sprężystości skóry, dotlenienie jej, odżywienie oraz ułatwienie usunięcia odpadowych produktów przemiany materii. Masaż klasyczny stosuje się miejscowo – na wybranym obszarze lub całościowo – klatka piersiowa, plecy, wszystkie kończyny, brzuch.

Zalety:
 • oddziałuje na tkankę skórną i mięśniową, stawy i aparat więzadłowy, układ krwionośny
 • i chłonny, nerwowy, oddechowy, pokarmowy
 • wspomaga przemianę materii
 • jest formą relaksu, likwiduje stres i daje uczucie odprężenia
Działanie:
 • złuszcza obumarłe komórki naskórka
 • poprawia czynności gruczołów łojowych i potowych skóry
 • zwiększa zdolność mięśni do pracy oraz elastyczność i wytrzymałość aparatu więzadłowego
 • wchłania obrzęki
 • ułatwia pracę serca i poprawia trawienie
 • przyspiesza procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka rozładowuje napięcie mięśni
Zalecenia:

Podstawową serią masaży jest 10 zabiegów wykonywanych codziennie, po których zalecamy 10-14-dniową przerwę.

Masaż odchudzający

Przyspiesza przemianę materii, wspomaga odchudzanie Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, co przyspiesza przemianę materii. Masaż odchudzający stanowi fantastyczną pomoc w kształtowaniu zgrabnej sylwetki. Najczęściej przeprowadza się głęboki masaż klasyczny typu sportowego tzn. wykonywany z dużą intensywnością w bardzo szybkim tempie. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

Zalety:
 • stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających
 • można go łączyć z zabiegami ujędrniającymi
Działanie:
 • znacząco redukuje cellulit
 • przyspiesza przemianę materii
 • wzmacnia i ujędrnia mięśnie
 • usuwa nadmiar wody i toksyny z organizmu
 • opóźnia procesy starzenia tkanek
 • poprawia krążenie w tkankach objętych początkowymi zmianami cellulitowymi
 • poprawia zaopatrzenie mięśni w tlen, co przyspiesza spalanie tłuszczu
 • ujędrnia powłoki brzuszne po ciąży
 • przyspiesza działanie kosmetyków spalających tłuszcz
 • przy zastosowaniu odpowiednich preparatów odżywczych ma działanie rewitalizujące
Zalecenia:
 • Zalecamy wykonywanie masażu codziennie przez miesiąc lub 3 razy w tygodniu przez 3 miesiące w połączeniu z aktywnością fizyczną.
 • Drenaż limfatyczny wspomaga walkę z cellulitem, likwiduje obrzęki

Drenaż limfatyczny jest to odmiana masażu klasycznego, który w zależności od swej formy może pełnić funkcje: leczniczą, pobudzającą lub wyszczuplającą. Drenaż limfatyczny skierowany na całe ciało wygładza skórę, przeciwdziała powstawaniu cellulitu. Wykonywany systematycznie likwiduje nierówności skóry. Wpływa korzystnie na skórę twarzy, poprawiając jej koloryt oraz likwidując poranną opuchliznę i sińce pod oczami. Posiada również zastosowanie w odnowie biologicznej oraz leczeniu obrzęków limfatycznych i węzłów chłonnych. Z dobrodziejstw drenażu należy korzystać, gdy organizm potrzebuje oczyszczenia. Usuwa on zbędne produkty przemiany materii i wspomaga odchudzanie.

Zalety:
 • wspomaga leczenie obrzęków, odchudzanie oraz pobudza
 • zapewnia odprężenie i relaks
 • bezpieczny i przyjemny zabieg
Działanie:
 • usprawnia przepływ limfatyczny
 • przeciwdziała powstawaniu cellulitu
 • wykonywany systematycznie likwiduje nierówności skóry
 • wpływa korzystnie na skórę twarzy
 • posiada również zastosowanie w odnowie biologicznej, leczeniu obrzęków limfatycznych i węzłów chłonnych
 • działa odmładzająco
 • wyprowadza organizm z długotrwałego stresu, obniża napięcie mięśni
Zalecenia:

W zależności od potrzeb zalecamy wykonanie drenażu: codziennie, co drugi dzień lub dwa razy w tygodniu.

Masaż kosmetyczny

Ujędrnia, wygładza i uelastycznia skórę

Masaż ten wygładza, oczyszcza i relaksuje. Obejmuje dekolt, szyję i twarz. Działa wygładzająco na skórę poprzez poprawę krążenia krwi i limfy. Likwiduje w ten sposób obrzęki, zmniejsza zmarszczki. Zabieg oczyszcza również skórę poprzez usuwanie zrogowaciałego naskórka. Ponadto oddziałuje relaksująco i odprężająco. Dlatego masaż kosmetyczny regeneruje nie tylko naszą skórę, ale też korzystnie wpływa na stan ducha. Warto pamiętać, że piękno jest w ogromnym stopniu odzwierciedleniem naszego dobrego samopoczucia.

Zalety:
 • złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze
 • powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych
 • stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych
 • idealny przed operacjami chirurgii plastycznej oraz po odbytych zabiegach
Działanie:
 • wygładza, ujędrnia, uelastycznia tkankę skórną i podskórną
 • pobudza i odżywia skórę
 • relaksuje i odpręża
 • podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry
 • zapobiega powstawaniu zmarszczek
 • poprawia owal twarzy
Zalecenia:

Zabiegi pielęgnacyjne przy cerze zadbanej można stosować raz w miesiącu. W przypadku cery zniszczonej zalecamy serię zabiegów regenerujących, które powinny być wykonywane dwa razy w tygodniu, a kuracja obejmować 5-10 zabiegów.

Fizykoterapia
 • laseroterapia
 • ultradźwięki
 • jonoforeza
 • galwanizacja
 • elektrostymulacja
 • prądy diadynamiczne
 • prądy interferencyjne
 • TENS
 • stymulacja prądami KOTZA
 • inne zabiegi z wykorzystaniem prądów

Laseroterapia

Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie. Zabieg stosowany jest w leczeniu: zespołów bólowych kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych stawów, zapaleniach przewlekłych nerwów, trudno gojących się ran, blizn pooperacyjnych, bólów korzeniowych i nerwobólów, przykurczów mięśni.

Ultradźwięki

Ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie. Poprzez zwiększenie ukrwienia i działanie mechaniczne fali ultradźwiękowej obserwuje się korzystny efekt przy leczeniu zwapnień tkanek miękkich czego przykładem może być ostroga piętowa. Zabieg stosowany w leczeniu: przewlekłej choroby reumatycznej stawów, artroz, zgrubień okostnej (ostroga piętowa, osteofity), przewlekłe stany zapalne mięśni, torebek stawowych, zespoły bólowe kręgosłupa.

Jonoforeza

Jest to aplikowanie przez skórę wskazanego leku w postaci roztworu wodnego lub żelu bądź maści za pomocą prądu stałego. Zastosowanie tej metody leczenia ułatwia wchłanianie leku w chorobowo zmienioną tkankę. W zabiegu stosowane są najczęściej leki o działaniu: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym, rozszerzającym naczynia krwionośne, rozmiękczającym tkankę bliznowatą.

Galwanizacja

Galwanizacja jest zabiegiem elektroleczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały. Działanie lecznicze galwanizacji związane jest z różnym sposobem ułożenia elektrod. W zależności od metod można uzyskać zmniejszenie pobudliwości nerwów, działa także przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Elektrostymulacja

Pobudzanie mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Zabieg wywołuje kontrolowany skurczu mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach. Znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone. Zabieg stosowany w leczeniu: osłabienia siły mięśni, częściowych uszkodzeń nerwów obwodowych, zaników mięśniowych, wtórnych efektów porażeń wiotkich mięśni.

Prądy Diadynamiczne

Ma działanie: przeciwbólowe, przekrwienie (rozszerzenie naczyń), zmniejszające napięcie mięśniowe. Zabiegi z użyciem prądów diadynamicznych mają zastosowanie przy: nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, w niedokrwieniu tkanek, zanikach mięśniowych.

Prądy interferencyjne

W zależności od wybranych parametrów można uzyskać efekt przeciwbólowy, zwiększający przekrwienie i odżywienie tkanek lub rozluźniający, a także różne ich kombinacje. Zabieg stosowany w leczeniu: zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn, zespołów bólowych kręgosłupa, zaników mięsni w wyniku bezczynności, stanów pourazowych i pooperacyjnych mięśni, reumatyzmu tkanek miękkich, nerwobólów.

TENS

Prądy silnie działające przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów. Zabieg stosowany w leczeniu: zespołów bólowych mięśni, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólów.

Stymulacja prądami Kotza

Prądy Kotza stosowane są często zarówno w rehabilitacji, jak i w odnowie biologicznej i sporcie jako metoda wspomagania treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni.

Terapia manualna

PNF

Metoda ta wykorzystuje receptory czucia głębokiego, które znajdują się w mięśniach, stawach itp. Receptory te informują mózg stanie naszego organizmu. Jak mocno są napięte mięśnie, jak ułożone są stawy, jak ułożone jest ciało w przestrzeni. Jest to tzw. czucie głębokie. Ruchy stosowane w tej metodzie są zgodne z naturalną pracą mięśni i stawów. Każdy ruch odbywa się w płaszczyźnie skośnej w połączeniu z rotacją. Pozwala to w pełni na maksymalne zaangażowanie włókien mięśniowych będących w skurczu lub osłabieniu. Ruchy skrętne stosowane są w ćwiczeniach w celu pełniejszego wprowadzenia mięśni w działanie przez użycie ich obrotowego składnika. Podczas ćwiczeń zastosowany opór na wiele grup mięśniowych wzmaga silne pobudzenie receptorów mięśniowo - stawowych, co stwarza optymalne warunki reaktywacji uszkodzonej czynności ruchu. Opór dobierany jest indywidualnie do możliwości chorego. Dużą zaletą tej metody jest praca nad tą czynnością z jaką pacjent nie może sobie poradzić. Głównym celem tej metody jest wypracowanie prawidłowej funkcji, która została uszkodzona lub zniekształcona w wyniku choroby czy nieprawidłowych nawyków życia codziennego. Ćwiczenia wykonuje się w tempie dostosowanym do możliwości chorego. Opór dobierany jest tak aby nie utrudniał ruchu lecz go wspomagał poprzez kodowanie wzorca ruchowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Dzięki temu wszystkie nowe wypracowane funkcje nie ulegają zapomnieniu po zakończeniu rehabilitacji.

TERAPIA NDT-BOBATH

Już od pierwszych miesięcy życia, skutecznie rozwija możliwości ruchowe dzieci, hamując odruchy patologicznie przetrwałe i rozwijając odruchy odpowiednie na danym etapie rozwoju fizjologicznego. Należy pamiętać, że im wcześniej dziecko poddane jest odpowiedniej terapii, tym szanse na prawidłowy rozwój są większe.

TERAPIA NDT-BOBATH SKIEROWANA JEST DO DZIECI, U KTÓRYCH STWIERDZONO:

 • zaburzenia rozwoju ruchowego,
 • obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe,
 • asymetrię ułożeniową,
 • asymetrię czaszki,
 • kręcz szyi,
 • porażenie splotu barkowego,
 • wady i zniekształcenia stóp,
 • dysplazję stawu biodrowego,
 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • wady rozwojowe mózgu i rdzenia kręgowego (np. przepuklina oponowo-rdzeniowa),
 • choroby genetyczne (np. zespół Downa).

Zasady metody Vojty

Metoda Vojty

Metoda ta zwana również uruchomieniem odruchów, jest stosowana głównie profilaktycznie i leczniczo w dziecięcych neurologicznych zaburzeniach ruchowych oraz ortopedycznych wadach postawy. Metoda Vojty opiera się na zasadzie wywoływania odruchów: przez nacisk na określone punkty ciała (strefy wywołujące) wywołuje się takie odruchy, jakie występują w normalnym motorycznym rozwoju dopiero w późniejszym stadium (np. obrót). Mogą być w ten sposób korygowane patologiczne wzorce postawy i ruchowe.

Wskazania:
 • zaburzenie centralnej koordynacji nerwowej,
 • asymetria w ułożeniu ciała,
 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • przepuklina oponowo – rdzeniowa,
 • przepuklina mózgowo – rdzeniowa,
 • okołoporodowe uszkodzenie splotu ramiennego oraz inne uszkodzenia nerwów, obwodowych,
 • kręcz mięśniopochodny wrodzony i kręcz kostny,
 • nabyte uszkodzenia mózgu, rdzenia kręgowego,
 • opóźnienie rozwoju psychoruchowego,
 • stwardnienie rozsiane,
 • zespoły bólowe kręgosłupa,
 • wady postawy(skolioza, hiperlordoza, hiperkifoza),
 • zaburzenia chodu, zaburzenia koordynacji ruchowej,
 • dysplazja stawu biodrowego,
 • nieprawidłowa ruchomość stawu (czynnościowa),
 • inne zaburzenia czynnościowe w narządzie ruchu.
Przeciwwskazania:
 • brak tolerancji dziecka do pewnych pozycji ułożeniowych,
 • stany zapalne np. ropień,
 • padaczka,
 • stany nowotworowe,
 • temperatura powyżej 380C.

KINEZYTERAPIA

Celem ćwiczeń terapeutycznych jest osiągnięcie jak najszybszej poprawy stanu fizycznego, ustabilizowanie i powrót do poprzedniego poziomu funkcjonalnego. Wszystkie tkanki ludzkie, włączając stawy, chrząstki, ścięgna, nerwy, żyły i tętnice potrzebują aktywności i ruchu aby zachować dobrą kondycję do sprawowania swoich funkcji. Pasywność jest destrukcyjna, a ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ćwiczenia relaksujące, rozciągające, wzmacniające itp. są konieczne aby zapobiec pasywności. Dzięki regularnie prowadzonym ćwiczeniom stawy pracują poprawnie, mięśnie nabierają siły, zwiększa się ilość energii życiowej, wzrasta krążenie krwi a odczucie bólu jest złagodzone

Rodzaje ćwiczeń:

 1. Ćwiczenia relaksujące oparte na wykorzystanie podwieszek
  Wpływ na organizm:
  • Usprawnienie krążenia w obszarach stawowych stymuluje odżywianie stawowe
  • Usunięcie zbytniego napięcia mięśniowego
  • Usunięcie bólu.
 2. Ruch / mobilizacja
  Wpływ na organizm:
  • Wzrost mobilizacji
  • Ustalenie (powrót do) normalnego wzorca ruchu
 3. Wzmocnienie/ stabilizacja
  Wpływ na organizm:
  • Poprawa wytrzymałości mięśniowej
  • Ulga w stawach i powiększenie masy mięśniowej
  • Powiększony margines bezpieczeństwa reakcji na niespodziewany wysiłek i wzrost aktywności
 4. Rozciąganie/ ćwiczenia bezwysiłkowe
  Wpływ na organizm:
  • Usunięcie bólu
  • Normalizacja aktywności neuronowej.

Terapia manualna to zbiór technik terapeutycznych mających na celu regulacje dysfunkcji aparatu mięśniowo-szkieletowego. Terapeuta obniża napięcie mięśniowe, przywraca ruchomość stawów, reguluje przepływ płynów, a co za tym idzie usuwa przyczynę bólu i poprawia komfort życia pacjenta.

Kto powinien poddać się takiej terapii?

Terapii manualnej powinna być poddana większość osób dorosłych oraz dzieci i młodzież, ponieważ niewielkie zablokowania, łatwe do korekcji, z czasem pogłębiają się, powodując przewlekłe schorzenia.

Wskazania: Terapia manualna jest skuteczną i bezpieczną metodą walki z objawami spowodowanymi zaburzeniami w obrębie kręgosłupa, takimi jak:
 • bóle stawowe i mięśniowe» dolegliwości odkręgosłupowe (migreny, bóle głowy i karku)
 • nudności, zawroty głowy» zaburzenia równowagi, szum w uszach
 • bóle pleców» rwa kulszowa i ramienna
 • bóle kończyn dolnych
 • drętwienie, osłabienie kończyn górnych
 • cierpnięcia, mrowienia, zaburzenia czucia, zaburzenia koordynacji ruchowej
 • wady postawy u dzieci (skoliozy)
 • stany pourazowe (uszkodzenia więzadeł, ścięgien, naderwania mięśni, inne)
 • stany zapalne (zapalenie ścięgna Achillesa, ostroga piętowa i inne)
 • bóle kręgosłupa spowodowane urazem (gwałtowny ruch, upadek, wypadek samochodowy)

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą

 • Metody specjalne
  Są to dokładnie opracowane schematy i postępowań oraz wzorców ruchowych do leczniczych potrzeb określonych jednostek chorobowych czy jednorodnych pod względem etiologii schorzeń - u podstaw większości z tych metod leży poszukiwanie zależności między rozwojem struktur nerwowo-mięśniowych a ruchem - ich zadaniem jest przeciwdziałać zmianom powstałym w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, narządu ruchu lub w obu tych układach jednocześnie
 • Ćwiczenia bierne
  Ruchy w określonych stawach Pacjenta wykonuje fizjoterapeuta. Ćwiczenia bierne zalecane są w początkowym okresie uruchamiania Pacjenta z porażeniami i niedowładami mięśni, wczesnym okresie uruchamiania stawu po zabiegu operacyjnym oraz innych schorzeniach, w których nie jest wskazany czynny ruch Pacjenta.
 • Ćwiczenia czynno-bierne
  Ruchy w stawach wykonuje fizjoterapeuta podczas gdy Pacjent aktywnie rozluźniania mięśnie. Stosuje się je w stanach pourazowych ze wzmożonym napięciem mięśniowym, który także może być przyczyną bólu
 • Ćwiczenia prowadzone
  Fizjoterapeuta prowadzi ruch ćwiczonej kończyny stosując techniki korekcyjne lub oporowe w celu wyrobienia prawidłowego wzorca ruchu lub wzmocnienia mięśni.
 • Ćwiczenia wspomagane
  Fizjoterapeuta prowadzi ruch odciążając ćwiczoną kończynę, a Pacjent współdziała w wykonywaniu ruchu w miarę możliwości. Wskazania obejmują osłabienie siły mięśniowej.

UGUL

Jest to kabina utworzona z krat, która umożliwia dokładne zaczepienie linek. Wykorzystywana jest przy ćwiczeniach samowspomaganych, gdzie używa się zestawu linkowo-bloczkowego, który pomaga w ustaleniu i podwieszeniu pacjenta w właściwej pozycji.

Ćwiczenia czynne w odciążeniu:

Ćwiczenia wykonywane samodzielnie przez pacjenta, ale w odciążeniu danego odcinka ciała. Tempo powinno zależeć od aktualnej siły mięśniowej pacjenta.

Metodyka wykonywania ćwiczeń czynnych w odciążeniu:

Ruch jest wykonywany w płaszczyźnie poziomej, równoległej do podłoża, odciążenie w formie podwieszek musi całkowicie przytrzymywać i odciążać ćwiczoną kończynę, ruch wykonywany w istniejącym zakresie ruchu.

Odciążenie możemy uzyskać dzięki:
 • podwieszeniu chorej kończyny-podwieszamy osiowo za pomocą linek i specjalnych podwieszek w UGULu lub w innych urządzeniach podwieszających np. therapy master,
Celem ćwiczeń jest:
 • uzyskać przyrost masy osłabionych i zwiotczałych mięśni,
 • wzrost siły mięśni,
Wskazania:
 • znaczne osłabienia mięśni, siła w skali Lovetta pomiędzy +1 a +2,
 • zaniki mięśniowe,
 • nieprawidłowe bądź niekompletne zrosty kostne,
 • zwyrodnienia stawów, powierzchni stawowej, torebki; w stanach, gdy tarcie powierzchni stawowych jest zbyt duże i bolesne,

WYCIĄG KRĘGOSŁUPA

Wyciąg kręgosłupa jest od dawna prostą i skuteczną metodą leczenia dolegliwości związanych z krążkami międzykręgowymi. Polega na odciążenie stawów kręgosłupa, przez co zmniejsza bolesność oraz poprawia ukrwienie i ruchomość w tych stawach. Wyciąg kręgosłupa, czyli inaczej trakcja lub rozciąganie wykonujemy w obrębie całego kręgosłupa (wyciąg grawitacyjny) lub tylko odcinka szyjnego (pętla Glissona).Jest to zabieg bezbolesny.