Telefon:
kosmetologia:
504 657 818
rehabilitacja: 509 424 300

Lokalizacja:
Ul. Przasnyska 75
Maków Mazowiecki

Sprawdź nasz cennik!

Rehabilitacja

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą

 • Metody specjalne
  Są to dokładnie opracowane schematy i postępowań oraz wzorców ruchowych do leczniczych potrzeb określonych jednostek chorobowych czy jednorodnych pod względem etiologii schorzeń - u podstaw większości z tych metod leży poszukiwanie zależności między rozwojem struktur nerwowo-mięśniowych a ruchem - ich zadaniem jest przeciwdziałać zmianom powstałym w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, narządu ruchu lub w obu tych układach jednocześnie
 • Ćwiczenia bierne
  Ruchy w określonych stawach Pacjenta wykonuje fizjoterapeuta. Ćwiczenia bierne zalecane są w początkowym okresie uruchamiania Pacjenta z porażeniami i niedowładami mięśni, wczesnym okresie uruchamiania stawu po zabiegu operacyjnym oraz innych schorzeniach, w których nie jest wskazany czynny ruch Pacjenta.
 • Ćwiczenia czynno-bierne
  Ruchy w stawach wykonuje fizjoterapeuta podczas gdy Pacjent aktywnie rozluźniania mięśnie. Stosuje się je w stanach pourazowych ze wzmożonym napięciem mięśniowym, który także może być przyczyną bólu
 • Ćwiczenia prowadzone
  Fizjoterapeuta prowadzi ruch ćwiczonej kończyny stosując techniki korekcyjne lub oporowe w celu wyrobienia prawidłowego wzorca ruchu lub wzmocnienia mięśni.
 • Ćwiczenia wspomagane
  Fizjoterapeuta prowadzi ruch odciążając ćwiczoną kończynę, a Pacjent współdziała w wykonywaniu ruchu w miarę możliwości. Wskazania obejmują osłabienie siły mięśniowej.

UGUL

Jest to kabina utworzona z krat, która umożliwia dokładne zaczepienie linek. Wykorzystywana jest przy ćwiczeniach samowspomaganych, gdzie używa się zestawu linkowo-bloczkowego, który pomaga w ustaleniu i podwieszeniu pacjenta w właściwej pozycji.

Ćwiczenia czynne w odciążeniu:

Ćwiczenia wykonywane samodzielnie przez pacjenta, ale w odciążeniu danego odcinka ciała. Tempo powinno zależeć od aktualnej siły mięśniowej pacjenta.

Metodyka wykonywania ćwiczeń czynnych w odciążeniu:

Ruch jest wykonywany w płaszczyźnie poziomej, równoległej do podłoża, odciążenie w formie podwieszek musi całkowicie przytrzymywać i odciążać ćwiczoną kończynę, ruch wykonywany w istniejącym zakresie ruchu.

Odciążenie możemy uzyskać dzięki:
 • podwieszeniu chorej kończyny-podwieszamy osiowo za pomocą linek i specjalnych podwieszek w UGULu lub w innych urządzeniach podwieszających np. therapy master,
Celem ćwiczeń jest:
 • uzyskać przyrost masy osłabionych i zwiotczałych mięśni,
 • wzrost siły mięśni,
Wskazania:
 • znaczne osłabienia mięśni, siła w skali Lovetta pomiędzy +1 a +2,
 • zaniki mięśniowe,
 • nieprawidłowe bądź niekompletne zrosty kostne,
 • zwyrodnienia stawów, powierzchni stawowej, torebki; w stanach, gdy tarcie powierzchni stawowych jest zbyt duże i bolesne,

WYCIĄG KRĘGOSŁUPA

Wyciąg kręgosłupa jest od dawna prostą i skuteczną metodą leczenia dolegliwości związanych z krążkami międzykręgowymi. Polega na odciążenie stawów kręgosłupa, przez co zmniejsza bolesność oraz poprawia ukrwienie i ruchomość w tych stawach. Wyciąg kręgosłupa, czyli inaczej trakcja lub rozciąganie wykonujemy w obrębie całego kręgosłupa (wyciąg grawitacyjny) lub tylko odcinka szyjnego (pętla Glissona).Jest to zabieg bezbolesny.