Telefon:
kosmetologia:
504 657 818
rehabilitacja: 509 424 300

Lokalizacja:
Ul. Przasnyska 75
Maków Mazowiecki

Sprawdź nasz cennik!

Zabiegi laserem

Depilacja laserowa

Trwale usuwa zbędne owłosienie !

Depilacja laserowa (fotoepilacja) służy trwałemu usunięciu owłosienia. Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa poprzez światło lasera, które jest absorbowane przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa będącego w fazie wzrostu - anagen. Przeprowadzona przez wykwalifikowanych kosmetologów, z zastosowaniem odpowiedniego lasera, fotoepilacja daje oczekiwane, trwałe efekty. Laser E-Light (IPL + RF) usuwa niechciane włosy na stałe, bezinwazyjnie, nie uszkadzając przy tym skóry. Każdy zabieg poprzedza ocena stanu skóry wykonana przez doświadczonego terapeutę. Przeprowadza on wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależniony jest prawidłowy dobór parametrów lasera. Podczas jednego zabiegu usuwane jest 15-30% owłosienia. W trakcie pierwszej wizyty zostaje usunięte około 30% włosów, po serii zabiegów około 80-90%. Pozostałe to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.


Zalety:
 • bezpieczne usunięcie niechcianego owłosienia
 • indywidualnie dobrane parametry zabieg
 • zabieg bezinwazyjny
 • seria zabiegów gwarantuje trwałe i satysfakcjonujące efekty
Działanie:

trwale usuwa zbędne owłosienie z wybranych okolic

Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 4-8-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać przez ok. 4 tygodnie, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.


Przeciwwskazania do zabiegów laserowych:
 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby wewnętrzne: cukrzyca, epilepsja, nowotwory, aktywna infekcja
 • choroby skóry: łuszczyca, liszaj płaski, opryszczka, fotodermatozy-choroby skóry zaostrzane światłem, bielactwo, atypowe zmiany barwnikowe, bliznowce, aktywne infekcje
 • stosowanie leków fotouczulacjących: antykoagulanty, retinoidy- pochodne wit A, sulfonamidy, sterydy, hormonalna terapia zastępcza, witaminy A i E, antybiotyki-głównie tetracyklina, zioła: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp
 • opalona skóra, zabarwiona samoopalaczem lub zabarwiona od nadmiaru beta karotenu
 • stosowanie ostrych peelingów, kosmetyków z wit C, A i E oraz z fitohormonami
 • przy zabiegach depilacji laserowej przeciwwskazaniem jest wyrywanie włosów depilatorem, woskiem, pęsetą, pastą cukrową, nitką- wskazane jest golenie maszynką lub kremem depilacyjnym

Fotoodmładzanie

Redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry

Fotoodmładzanie w kompleksowy sposób likwiduje wszystkie objawy starzenia się skóry. Powierzchnia poddana zabiegowi zostaje naświetlona krótkimi impulsami światła. Zamienia ono hemoglobinę (rozszerzone naczynka, rumień) lub melaninę (przebarwienia) na ciepło, które niszczy uszkodzone komórki, a te położone głębiej pobudza do wytwarzania kolagenu. Skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia, ulega widocznemu wygładzeniu, a sam zabieg jest krótki i nieuciążliwy - pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Dzięki unikatowej, chłodzącej głowicy urządzenia, zabiegi IPL zapewniają maksymalną efektywność i bezpieczeństwo. Już po kilku wizytach można spodziewać się widocznych efektów.

Zalety:

bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, nie generuje dyskomfortu indywidualnie dobrane parametry urządzenia seria zabiegów gwarantuje widoczne i satysfakcjonujące efekty pozwala wrócić od razu do codziennych obowiązków

Działanie:

aktywizuje naturalne procesy leczenia skóry usuwa zmiany naczyniowe oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe w sposób kompleksowy redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry

Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.

Zamykanie naczynek

Skutecznie usuwa naczynka i rumień

Jedną z najskuteczniejszych metod zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych w medycynie estetycznej jest zabieg wykonywany laserem IPL. Polega on na naświetlaniu rozszerzonego naczynka. Emitowana energia świetlna jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc jednocześnie temperaturę krwi. Następuje koagulacja i uszkodzenie ściany naczynka. Po pewnym czasie zamknięte naczynka są samoistnie usuwane z organizmu. Zabieg stanowi również bardzo dobrą profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest także stosowany w profilaktyce trądziku różowatego. Każdy zabieg poprzedza wywiad przeprowadzony przez doświadczonego kosmetologa. Ocenia on wówczas stan i typ skóry oraz poziom jej unaczynienia - od tych czynników uzależniony jest prawidłowy dobór parametrów lasera. Już po kilku zabiegach można spodziewać się widocznych efektów.

Zalety:
 • bezinwazyjny i bezpieczny zabieg
 • indywidualnie dobrane parametry urządzenia
 • seria zabiegów gwarantuje widoczne i satysfakcjonujące efekty
 • pozwala wrócić od razu do codziennych obowiązków
Działanie:
 • zamyka naczynka dzięki koagulacji hemoglobiny zawartej we krwi
 • skutecznie usuwa zmiany naczyniowe skóry
 • stosowany w profilaktyce rumienia i trądziku różowatego
Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.

Laserowa redukcja przebarwień

Zmniejsza przebarwienia, ostudę, plamy słoneczne i wątrobowe

Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone lub spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i występują w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na skórze. Zabiegi laserowe IPL w efektywny sposób redukują przebarwienia, ostudę, plamy posłoneczne i wątrobowe. Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ściemnienia przebarwienia, a następnie stopniowego złuszczenia, co prowadzi do jego redukcji lub zaniku. Po upływie ok. 2 tygodni od zakończenia kuracji skóra nabiera pięknego i jednolitego kolorytu, staje się świeża i gładka. Laserowa redukcja przebarwień to bezpieczny zabieg, a poziom odczuwania bólu w trakcie jego wykonywania jest zminimalizowany lub całkowicie wyeliminowany dzięki chłodzącej głowicy urządzenia.

Zalety:
 • indywidualnie dobrane parametry zabiegu
 • zabieg bezinwazyjny
 • seria zabiegów gwarantuje trwałe i satysfakcjonujące efekty
Działanie:
 • bezboleśnie usuwa piegi, ostudy, plamy posłoneczne i starcze oraz przebarwienia potrądzikowe
 • zzrozjaśnia i poprawia koloryt skóry
Zalecenia:

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 5 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów.

Laserowe leczenie trądziku

Niszczy bakterie skórne odpowiedzialne za trądzik

Leczenie trądziku za pomocą urządzeń IPL przynosi fantastyczne rezultaty estetyczne, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa wystąpienia efektów ubocznych, które mogą pojawić się w trakcie stosowania leków miejscowych lub doustnych. Technologia IPL stosowana przy leczeniu trądziku namierza i niszczy bakterie skórne odpowiedzialne za jego powstawanie, co przeciwdziała tworzeniu się przyszłych ognisk trądzikowych na skórze twarzy, klatki piersiowej czy pleców. Zabiegi zapobiegają nawrotom trądziku poprzez dostarczanie spektrum światła, które jest absorbowane przez porfiryny w skórze. Bakterie odpowiedzialne za trądzik zostają bezpowrotnie usunięte. Zabiegi nie powodują skutków ubocznych, a dzięki unikatowej, chłodzącej głowicy urządzenia, zapewniają maksymalną efektywność i bezpieczeństwo.

Zalety:
 • komfortowy, nieinwazyjny zabieg
 • pozwala od razu wrócić do codziennych obowiązków
 • eliminuje lub zmniejsza potrzebę zażywania doustnych leków przeciwtrądzikowych
Działanie:
 • zabija bakterie powodujące trądzik
 • zmniejsza wydzielanie sebum
 • oczyszcza skórę
Zalecenia:
 • Zalecamy serię 3-5 zabiegów, które powinny być wykonane w odstępach 7-dniowych.
 • Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność wykonywanych zabiegów. Po zabiegu nie należy się opalać, latem zaś konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.